loading

Co nowego w rankingach, czyli kredyt samochodowy w 2020 roku


Niektóre i to najczęściej profesjonalne strony internetowe, specjalizują się w prowadzeniu swoich rankingów kredytów samochodowych. Dane te – zwłaszcza na maj 2020 roku – prezentują się bardzo ciekawie, choć w pewnym stopniu nie zaskakują. Co zatem powinien wiedzieć każdy Kredytobiorca, zainteresowany zakupem kredytowanego samochodu w maju 2020 roku?

Mało nas, mało nas…

Niewielka ilość dostępnych ofert kredytów samochodowych wynika z jednego faktu: zastoju na rynku. Oczywiście nie oznacza to, że banki zaprzestały swej działalności w tym istotnym zakresie. Niemniej można zauważyć, że w rankingach w dobie koronawirusa, pojawia się coraz mniej ciekawych ofert, biorąc jednocześnie pod uwagę, że mamy do czynienia z dość niszowym rynkiem. Mniejsza liczba ofert to z kolei mniejszy wybór i relatywnie mała konkurencja. Na szczęście są banki samochodowe, które zawsze traktowały swoich Klientów na nieco innych warunkach. Być może to one

odmrożą

rynek kredytów samochodowych, zmuszając innych graczy do złagodzenia obostrzeń.

Kredyt samochodowy, czy pożyczka?

Według jednej z dostępnych analiz, zaciągnięcie kredytu samochodowego jest nieco droższe, niż w przypadku analogicznej pożyczki, którą możemy jednak przeznaczyć na dowolny cel. Oczywiście na samym początku nalezy dodać, że mowa tutaj o relatywnie niskiej kwocie (dla porównania przyjęto próg 40 tysięcy złotych) i o stosunkowo krótkim okresie kredytowania (60 miesięcy). Niemniej, już sam fakt, że spłata pożyczki byłaby tańsza o kilkaset złotych, budzi świadomość głębokich zmian na rynku właśnie w tym obszarze. Czy oznacza to, że tendencje te nie ulegną zmianie również po pandemii? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Niemniej wydaje się, że w stosunkowo krótkim czasie pojawi się sporo ofert, które będą o wiele korzystniejsze, niż te dostępne obecnie.

Mechanizmy procederu

Jak zatem wyjaśnić powyższe zjawisko? Odpowiedź

koronawirus

jest niestety zbyt zdawkowa, choć po części prawidłowa. Duże, stacjonarne banki ograniczyły w ostatnich miesiącach swoją stacjonarną działalność. Mało jest ofert dobrych kredytów samochodowych, gdyż po prostu nie ma ich kto udzielać. Te, które możemy znaleźć w Internecie są relatywnie drogie, gdyż… no właśnie, mają charakter internetowy. Z kolei porównywane z nimi pożyczki są stosunkowo tanie. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że w tym przedziale cenowym można jeszcze znaleźć korzystne produkty finansowe o charakterze pożyczki. Po drugie zaś dlatego, że są to najczęściej internetowe formy zadłużeń. Co więcej – uzyskane z ich tytułu środki można przeznaczyć na dowolne wydatki. W efekcie uzyskujemy dostęp do produktów finansowych, które nie są obarczone tak dużymi wymogami i nie naruszają naszego prawa własnościowego.

Podsumowanie

Możnaby rzec, że koronawirus zdetronizował kredyty samochodowe. W praktyce jest nieco inaczej, zwłaszcza w obszarze kredytów o wysokiej wartości (powyżej 50 tysięcy złotych). Niemniej i tak można odnieść wrażenie, że obecna sytuacja poważnie ograniczyła możliwość zaciągania dobrych i opłacalnych kredytów samochodowych.

Konta firmowe

Comments are disabled.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.