loading

Czy kredyt samochodowy się opłaca?


Efektywne finansowanie pojazdów silnikowych jest możliwe za pośrednictwem kredytów, czy atrakcyjnych umów leasingu. Kredyty samochodowe to doskonała alternatywa dedykowana osobom fizycznym, a także właścicielom działalności gospodarczych. Z jakiego powodu? O tym kilka słów w poniższym artykule.

Dlaczego warto docenić kredyty samochodowe w bankach?

W kredycie samochodowym nie ma limitów dotyczących maksymalnej kwoty. Dlaczego? Wynika to z faktu, że pojazd stanowi automatycznie zabezpieczenie w umowie, a zatem kredytodawca nie ponosi tak dużego ryzyka współpracy. Do otrzymania kredytu samochodowego potrzebujesz z reguły zaświadczenia o dochodach. Im bardziej stabilna umowa, np. umowa o pracę na czas nieokreślony, tym lepiej dla zdolności kredytowej. Akurat kredytów samochodowych udzielają banki powiązane marketingowo z danymi markami pojazdów, co umożliwia porównywanie wielu preferencyjnych ofert. Kredyt samochodowy jest tańszy od standardowej pożyczki gotówkowej. Wiele osób zastanawia się nad finansowaniem zakupu pojazdu właśnie pożyczką gotówkową. Nie jest to oczywiście bardzo złe rozwiązanie, ponieważ własność samochodu przechodzi natychmiast na kredytobiorcę w przypadku pożyczki gotówkowej. W kredycie samochodowym pojazd stanowi własność dopiero po spłacie zobowiązania. Większości kredytobiorców to jednak nie przeszkadza. Kredyt samochodowy obejmuje w praktyce wszystkie rodzaje pojazdów silnikowych, właściwie z dowolnego źródła. Leasing natomiast ma powiązanie z VAT – em, więc nie jest już tak bardzo elastyczny w niektórych warunkach. Nie ma też problemu, aby kredyt samochodowy spłacić jednorazowo bez żadnych dziwnych konsekwencji formalnych, albo dopiero pod koniec okresu obowiązywania umowy. Ogromna elastyczność w zakresie kształtowania rat to zdecydowana przewaga kredytów samochodowych na innymi formami zobowiązań.

Podsumowanie zalet kredytu samochodowego

Solidna zdolność kredytowa, wykupienie dodatkowego ubezpieczenia AC to raczej niewielkie problemy przy zaciąganiu kredytów samochodowych. Zalety to preferencyjne oprocentowanie, szansa wykupienia ciekawych pakietów ubezpieczenia przy okazji zaciągania kredytu, elastyczność w kształtowaniu spłaty, brak limitów kwotowych przy zakupie samochodu.

Karty kredytowe

Comments are disabled.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.