loading

Czy warto ubezpieczyć kredyt gotówkowy?


Jeżeli już zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, musimy przygotować się na dokładną analizę swojego budżetu. Po drugie powinniśmy również poznać wszystkie opłaty, które są związane z zaciąganym przez nas kredytem gotówkowym, w tym przede wszystkim prowizję, oprocentowanie oraz ubezpieczenie. Sprawdźmy również, co daje nam ubezpieczenie kredytu i czy warto z niego skorzystać, czy też jest to zbędny wydatek.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego staje się coraz bardziej popularne i coraz częściej banki proponują nam skorzystanie z takiego ubezpieczenia. Jak się okazuje ubezpieczenie kredytu gotówkowego to produkt, który banki bardzo chętnie dodają do kredytu gotówkowego, oczywiście za odpowiednią opłatą. Zastanówmy się jednak odpowiednio wcześniej czy ubezpieczenie spłaty kredytu naprawdę jest nam niezbędne? Jeśli poznamy wszystkie za i przeciw tego produktu, z pewnością podejmiemy dobrą decyzję i nic nie będzie w stanie nas zaskoczyć.

Ubezpieczenia kredytów – przed czym chronią?

Jednoznaczne określenie, przed czym uchroni nas ubezpieczenie spłaty kredytu, nie jest takie proste i ciężko je zdefiniować jednoznacznie. A to dlatego, że banki mają w swojej ofercie bardzo zróżnicowane produkty związane z ubezpieczeniem, różnych kredytów nie tylko kredytu gotówkowego. Zazwyczaj w ramach ubezpieczenia spłaty kredytu znajdziemy:

• ubezpieczenie na wypadek śmierci,

• ubezpieczenie na wypadek utraty pracy,

• ubezpieczenie na wypadek stałego inwalidztwa,

• ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy.

Pamiętajmy o tym, że zanim ostatecznie zdecydujemy się na ubezpieczenie spłaty kredytu, powinniśmy dokładnie zapoznać się z jego umową i wszystkimi wyjątkami, które mogą spowodować, że ubezpieczenie nie zostanie nam wypłacone mimo że kredyt będzie ubezpieczony. Może się tak stać, gdy przed zawarciem umowy kredytowej przeszliśmy poważne choroby. Najczęściej w zapisach o wyjątkach występują choroby nowotworowe czy choroby układu krążenia. Należność z tytułu ubezpieczenia na życie nie zostanie wypłacona, jeśli ubezpieczony popełni samobójstwo. Warto zapoznać się wcześniej ze wszystkimi warunkami ubezpieczenia i dokładnie przeczytać treść umowy abyśmy nie zostali w żaden sposób zaskoczeni .

Fundusze inwestycyjne

Comments are disabled.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.