loading

Nagrody za użytkowanie karty kredytowej


Skupiamy się wyłącznie na negatywach, jeśli chodzi o karty kredytowe: łatwość, z jaką spotykamy się w długach i czas potrzebny nam na to wszystko. Kto wiedział, że jest coś takiego jak nagrody z karty kredytowej? Ci, którzy są zaznajomieni z stanem swoich pieniędzy, znają odpowiedź. Nagrody kart kredytowych są fantastyczną metodą dodawania dodatkowych dochodów, o ile są używane w prawidłowy sposób. Oznacza to spłatę kart miesięcznie, bez dodatkowych zakupów.

Jeśli korzystasz z kilku kart kredytowych, możesz zarobić roczną nagrodę w wysokości 3%. Jeśli to nie brzmi jak spora ilość, nawet pobieranie 500 złotych miesięcznie na kartę kredytową doprowadziłoby do corocznej nagrody w wysokości 50 zł. Szacuje się, że przeciętne polskie gospodarstwa domowe zarabiają ponad kilkaset złotych rocznie na nagrody premiowe. Jeśli to czytasz, prawdopodobnie masz mnóstwo punktów na karcie i nawet tego nie wiesz. Jeśli tak, musisz się nauczyć jak zmaksymalizować nagrody z karty kredytowej.

Wybierz jedną z nagród – musisz dopasować ją pod swój styl życia

Na przykład, jeśli dużo podróżujesz w ciągu roku, skorzystanie z karty kredytowej w hotelu lub linii lotniczych to inteligentna opcja. Jeśli większość podróży odbywa się w samochodzie, dlaczego nie szukać karty z nagrodą za paliwo? Najlepszym rozwiązaniem jest niewątpliwie karta cashback, ponieważ takie programy są proste i elastyczne. Chociaż wartość miliarda linii może być myląca, nie ma takich problemów ze złotówkami. Możliwe jest również wykupienie nagród w postaci kart podarunkowych, darowizn charytatywnych lub oświadczeń.

Zasady i regulacje

Uważaj na warunki. Na przykład może być konieczne wydanie pewnej kwoty gotówki zanim nagroda będzie dostępna. Podobnie może istnieć inne ograniczenie, o ile można jest stwierdzić. Wreszcie istnieje szansa, że programy nagród mają konkretną datę wygaśnięcia, a warunki mogą ulec zmianie w dowolnym momencie. Jeśli chcesz osiągnąć minimalny próg wydatków, musisz zaplanować wydatki w ciągu roku.

Zobacz także:  Idea dywersyfikacji oszczędnościach

Premie

W rzadkich przypadkach możesz zwiększyć poziom wynagrodzenia. Wydawcy karty kredytowej są znani z poprawy niektórych sezonowych ofert. Jednym z przykładów byłby wzrost mocy zakupów gazu w lecie, ponieważ jest to najbardziej ruchowy rok w czasie jazdy. Twój emitent może mieć własny portal online, a otrzymasz nagrody za to, że wydasz tam swoje pieniądze.

Bądź rozsądnym

Nigdy nie zapominaj, że karta pełna nagród jest nadal kartą kredytową. Oznacza to, że nie powinieneś wydawać tyle w ciągu miesiąca, że nie jesteś w stanie utrzymać równowagi. Karty nagród zwykle zawierają również wyższą stopę procentową, ponieważ emitenci muszą w jakiś sposób finansować swoją hojność! Pamiętaj, że brakujące płatności mogą również wykluczyć Cię z nagród, więc rozważyć to przed podjęciem znacznych zakupów. Na koniec warto wymienić nagrody, zamiast pozwolić im się piętrzyć, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy zasady się zmienią.

Blog

Comments are disabled.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.