loading

Pożyczki w domu klienta – nowość na rynku

Pożyczki w domu klienta - nowość na rynku

W dobie Internetu pożyczki z obsługą w domu klienta wydają się mało atrakcyjnym rozwiązaniem. Jak się jednak okazuje, istnieje cała rzesza klientów, która docenia właśnie taki sposób zaciągania zobowiązań. Ich potrzeby dostrzegło już wiele firm pożyczkowych – dowiedz się, które z nich oferują takie usługi i na czym one polegają.

Na czym polegają pożyczki z obsługą w domu klienta?

Tak zwane pożyczki z obsługą w domu klienta są niczym innym jak pozabankowymi pożyczkami gotówkowymi, które na tle podobnych produktów wyróżniają się specyficznym sposobem udzielania. W ich przypadku cały proces zaciągania zobowiązania odbywa się w miejscu zamieszkania pożyczkobiorcy. Do domu przychodzi przedstawiciel firmy, który przeprowadza z klientem wszystkie formalności obejmujące:

Przedstawiciel pożyczkodawcy pomaga klientowi wypełnić wszystkie formularze, sprawdza jego tożsamość na podstawie dowodu osobistego, zwykle także od razu przeprowadza ocenę zdolności kredytowej. W przypadku pozytywnie rozpatrzonego wniosku umożliwia na miejscu zawarcie umowy lub zostaje ona przesłana potem kurierem. Agent może także dostarczyć pożyczkę w gotówce, choć w wielu firmach istnieje możliwość jej przelania na konto bankowe klienta lub wypłaty na poczcie na podstawie czeku GIRO.

Jakie pożyczki z obsługą domową są dostępne na rynku?

W tej kategorii produktów najczęściej proponowane są proste pożyczki w domu klienta na dowód, które wiążą się z minimalnym zakresem formalności. Do skorzystania z nich wystarczy mieć ważny dowód osobisty, nie trzeba natomiast przedstawiać zaświadczeń o zarobkach.

Zobacz także:  Zobacz, kto może pomóc w spłacie chwilówki

Pożyczki w domu klienta bez zaświadczeń dostępne są najczęściej w kwocie do około 1000 zł. W takim wypadku są to po prostu pożyczki na oświadczenie, które polegają na tym, że klient samodzielnie informuje na piśmie o swoich dochodach, natomiast nie musi ich dokumentować.

Na rynku są także dostępne produkty o wyższej wartości, umożliwiające pożyczenie nawet 15000 zł bez wychodzenia z domu. Przy takich sumach okazanie dokumentu potwierdzającego dochody może być konieczne, ale może być to równie dobrze potwierdzenie przelewu od pracodawcy, czy też ostatni odcinek emerytury i renty.

Warto też wiedzieć, że większość firm udziela pożyczki w domu klienta bez BIK i KRD, a więc bez sprawdzania baz. Dzięki temu na zastrzyk gotówki mają szansę także osoby zadłużone, które widnieją w rejestrach dłużników lub mają złą historię kredytową.

Poszczególne oferty różnią się głównie maksymalną kwotą, jaką można pożyczyć oraz sposobem spłaty zobowiązania. Pod tym kątem spotkać można:

  • pożyczki z ratą tygodniową,
  • pożyczki z ratą miesięczną,
  • pożyczki spłacane gotówką w domu (należność odbiera przedstawiciel firmy),
  • pożyczki spłacane na wskazane konto bankowe pożyczkodawcy (można takie raty przelewać ze swojego rachunku lub np. wpłacać na poczcie).

Jakie firmy udzielaja pożyczki w domu?

Ten rodzaj produktów proponowany jest wyłącznie na rynku pozabankowym, głównie przez instytucje pożyczkowe. Można spotkać także prywatne pożyczki, które są udzielane w domu klienta, jednak nie polecamy korzystania z nich, ze względu na dość wysokie ryzyko trafienia na nieuczciwego pożyczkodawcę. Aktualnie do najbardziej znanych i godnych zaufania firm oferujących pożyczki z obsługą domową należą:

Powyższe firmy mają największy zasięg działania na terenie Polski. Istnieją także instytucje oferujące swoje usługi lokalnie, które zwykle reklamują się na plakatach i słupach ogłoszeniowych.

Systematycznie pojawiają się także na rynku nowe pożyczki w domu klienta, ponieważ ten sposób udzielania finansowania cieszy się dość dużą popularnością. Można się o nich dowiedzieć np. z prasy lokalnej lub z Internetu.

Zobacz także:  Pożyczki na raty przez internet dla każdego 2020

Dla kogo pożyczki z obsługą w domu to dobre rozwiązanie?

Pozabankowe pożyczki z obsługą w domu klienta to ciekawa alternatywa dla popularnych chwilówek online, które można zaciągnąć również bez wychodzenia z domu, tyle że przez Internet. O ile internetowe pożyczki cieszą się popularnością głównie wśród młodych osób, o tyle te z obsługą w miejscu zamieszkania trafiają w potrzeby przede wszystkim seniorów. Osoby starsze rzadko korzystają z Internetu i często nie mają konta bankowego. Bywa również, że mają problem z poruszaniem się i w związku z tym także z korzystaniem z usług finansowych w placówkach. Dla nich opcja zaciągnięcia pożyczki w domu gotówką jest więc bardzo wygodna i praktyczna.

Ponieważ wiele firm proponuje pożyczki w domu dla zadłużonych bez baz BIK i BIG, powinny być nimi zainteresowane osoby o trudnej sytuacji finansowej, które np. nie mogą otrzymać kredytu w banku. W ich przypadku zaletą jest także możliwość otrzymania pożyczki od ręki w gotówce, jeśli na przykład mają konto bankowe zajęte przez komornika. Dzięki takim produktom mogą wygodnie zasilić swój domowy budżet brakującą sumą pieniędzy, potrzebną pilnie na codzienne wydatki.

Jeśli zaciekawiły Cię szybkie pożyczki w domu klienta, pamiętaj, by przed skorzystaniem z nich porównać oferty różnych firm. Staraj się wybrać możliwie najtańszą pożyczkę i przede wszystkim korzystaj z usług sprawdzonej instytucji finansowej. W końcu zaprosisz do domu obcą osobę w celu załatwienia formalności, dlatego dobrze mieć pewność, że będzie to pracownik renomowanej i godnej zaufania firmy.

Pożyczki pozabankowe

Comments are disabled.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.